Mazurskie atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca

Mazur Polakom przedstawiać nie trzeba – wspaniałe jeziora, śpiew szant przy nocnym ognisku, żegluga wraz ze świtem słońca, słowem: raj na ziemi. Jest jednak wiele mazurskich atrakcji, o których Polacy raczej nie wiedzą, a które naprawdę warto zobaczyć, zwłaszcza udając się tam z rodziną.

Jedną z takich atrakcji są tamtejsze rekonstrukcje bitew z czasów Średniowiecza czy z czasów ostatnich wojen (można je obejrzeć np. w Giżycku lub w Olsztynku). Kolejną są giżyckie pokazy samolotowe, olsztyński wyścig balonów, a także ełcka kolejka wąskotorowa. Poza tym – pomimo że Mazury to już stolica przyrody sama w sobie – tamtejsze stacje naukowe pozwalają wejść z florą i fauną w jeszcze bliższy kontakt, podobnie zresztą jak olsztyńska ptaszarnia i dylewska zagroda. Jak więc widać, atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca na Mazurach są o wiele liczniejsze, niż mogłoby się nam wydawać, tym bardziej że wyżej wymienione to tylko namiastka i że tamtejsze rejony kryją w sobie o wiele więcej niespodzianek.

Witaj na moim blogu o turystyce! Jestem właścicielem małego biura podroży. Na co dzień polecam ludziom miejsca na wycieczki w wielu miejscach też sam byłem. Ten blog to obok podróżowania moja druga pasja, zamieszczam tutaj artykuły związane z moimi podróżami. Zapraszam do śledzenia strony na bieżąco.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: